Google responsive web sitesine önem veriyor

Google, kullanıcılarının deneyimini arttırmanın yolunun responsive tasarımlarda olduğunu anladı. Bu nedenle de her sitenin responsive olması gerektiğini açıkladı. Bunu yapmayan site yöneticilerinin ise Google sıralamalarında aşağılara düşeceğini bildirdi. Bu açıklamalar internet üzerinden yayın yapan birçok işletme ve firmanın responsive web tasarımına geçmedikleri zaman para kaybedecekleri anlamına geliyor.

SEO, yani arama motoru optimizasyonu kuralları açısından responsive tasarımı katı bir kural haline geldi. Google aramalarının yaklaşık yüzde 20’si mobil cihazlardan yapılıyor. Bu oran her geçen zaman daha büyüyor. Google açısından alınan bu kararın nedeni de mobil aramalardaki artışta yatıyor. Sitelerinizin sıralamasını doğrudan etkileyecek responsive tasarımlar, Google’da ön planda olmanın artık önemli bir kapısı. Google Friendly üzerinden sitenizin responsive tasarım olup olmadığını anlayabilirsiniz.

17Şubat 2016 Responsive web site önemli mi? Responsive web site önemli mi?

Çok iyi bir web tasarım uzmanı veya iyi bir blogger, webmaster ve internet kullanıcısıysanız, web sitelerinde dolaşma deneyime önem veriyorsunuz demektir. Türkiye’de 30 milyonu aşkın internet kullanıcısının neredeyse yarısının mobil cihazlardan web sitelerini ziyaret ettikleri gerçeği, responsive web tasarımı herkes için önemli kılıyor. Özellikle ziyaretçi deneyimine önem veren kişi ve firmaların responsive tasarım konusunda daha duyarlı olmaları gerekir.

 • 1
 • 2
 • 3

 • YOL TARİFİ

  MAİL GÖNDER

  ARA
  wobline CANLI DESTEK
  *Adınız Soyadınız
  *E-mail Adresiniz
  Telefon Numaranız
  *Mesajınız